KP Drone Wydarzenia KP DRONE na Droniada Future Forum by Łukasiewicz

Przemysław Obłoza (KP DRONE) jako prelegent na konferencji DRONIADA FUTURE FORUM by Łukasiewicz

Już 24.05.2024 w Warszawie odbędzie się konferencja Droniada Future Forum by Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa – Scenariusze przyszłości rynku dronowego czyli co widać poza zasięgiem wzroku (BVLOS)?

Jako reprezentacja KP DRONE wystąpi Przemyslaw Obloza, który w części 2 – monitoring, inspekcja, ochrona, opowie jakie są aktualnie bariery związane z wykorzystaniem dronów w inspekcjach.

Zaczynamy od godziny 09:00

GDZIE? Siedziba Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa, ul. Aleja Krakowska 110/114, Warszawa, Budynek X, Aula III piętro. Wejście będzie odbywać się przez Bramę nr. 2.

Zakres tematyczny konferencji

Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa oraz Fundacja Instytut Mikromakro przygotowały w partnerstwie wyjątkowe wydarzenie dla branży dronowej. Zapraszamy 24 maja 2024 roku do siedziby Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa w Warszawie. Podzielimy się  wiedzą o sektorze BSP uzupełnioną dyskusjami o wizji przyszłości. Przejdziemy od analizy trendów globalnych do foresightów przeznaczonych czterem sektorom rynku polskiego. Będziemy mówić o realnych wyzwaniach rynku oraz możliwościach, które tkwią w jego rozwoju. Zaprezentujemy firmy wdrażające BSP w swojej działalności oraz przybliżymy współpracę różnych podmiotów nakierowaną na rozwiązanie określonych problemów biznesowych. Wydarzenie będzie połączone z networkingiem. 

Konferencja będzie się składać z trzech modułów odnoszących się do różnych poziomów. 

  • W pierwszej części zastanowimy się co widać z 10 000  i omówimy megatrendy globalne W międzynarodowym panelu pokażemy etapy rozwoju zaawansowanej mobilności powietrznej czyli taksówek dronowych w miastach.
  • W drugiej części pokażemy co widać z 500 m. Podsumujemy foresighty dla 4 sektorów rynku BSP: Transport i Logistyka; Monitoring, Inspekcja, Ochrona; Rolnictwo precyzyjne; Służby ratunkowe i mundurowe Search&Rescue.
  • W trzeciej części skupimy się na tym co widać ze 120 m. Omówimy procedury i regulacje oraz dostęp do przestrzeni powietrznej, a więc jak wykonać konkretną misję dronową.

11:30 – 12:00

Reprezentacja KP DRONE bierze udział w Foresight 2. Monitoring, inspekcja, ochrona


Rafał Lipiński
, Kierownik Sekcji Ewidencji Majątku i Uzgodnień, Polska Spółka Gazownictwa

Paweł Wójcik, Business Development Director, SkySnap
Karol Rotchimmel, Kierownik Sekcji Rozwoju Narzędzi Teledetekcyjnych, Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa
Przemysław Obłoza, Kierownik projektu KP DRONE

Related Post

Przemysław Obłoza (KP DRONE) wystapił jako prelegent na konferencji DRONIADA FUTURE FORUM W zeszły piątek w  Warszawie odbyła się konferencja Droniada Future Forum by Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa – Scenariusze