KP Drone Drony w OZE – Fotowoltaika

Drony w OZE - fotowoltaika

Oferta dla firm z branży fotowoltaicznej

W dzisiejszych czasach, kiedy energia odnawialna staje się coraz bardziej pożądana, a fotowoltaika staje się powszechnie stosowanym rozwiązaniem, rośnie zapotrzebowanie na nowoczesne narzędzia i technologie wspomagające tę branżę. W tym kontekście drony stają się nieocenionym sprzymierzeńcem dla firm działających w sektorze odnawialnych źródeł energii (OZE), zwłaszcza w obszarze fotowoltaiki. Poniżej przedstawiamy pełną ofertę KP DRONE na wdrożenia dronów w branży OZE, koncentrując się szczególnie na ich roli w fotowoltaice oraz korzyściach, jakie niesie to dla firm.

Mam już drona

Świetnie! Nauczymy Cię go wykorzystywać w 100%. Poznaj nasze szkolenia z zakresu tworzenia modeli 3D, wykonywania pomiarów i inspekcji termowizyjnych.

Mapowanie powierzchni dachów i tworzenie modeli 3D:

 • Drony wyposażone w kamery mogą skanować powierzchnie dachów z dużą precyzją pozwalając tworzyć mierzalne modele 3D.
 • Tworzenie modeli 3D umożliwia analizę przestrzenną oraz dokładne określenie ilości i rozmieszczenia paneli słonecznych.
 • Dzięki temu projektanci mogą zoptymalizować układ paneli dla maksymalnej efektywności energetycznej bez konieczności wchodzenia na dach.

Inspekcja termowizyjna

 • Dwa rodzaje szkoleń: małe instalacje oraz farmy fotowoltaiczne. Wybierz kurs dopasowany do swoich potrzeb
 • Inspekcje termowizyjne z wykorzystaniem dronów pozwalają szybko zlokalizować potencjalne problemy, co umożliwia szybką interwencję i minimalizację strat.

Dokumentacja poinstalacyjna

 • Drony pozwalają na dokumentowanie procesu instalacji paneli słonecznych w sposób niezwykle szczegółowy i kompleksowy.
 • Fotografie i filmy z lotów dronów mogą być wykorzystane jako dokumentacja instalacyjna, ułatwiająca ewentualne naprawy, rozbudowy czy weryfikację zgodności z projektem

Tworzenie filmów promocyjnych:

 • Drony mogą być wykorzystane do tworzenia atrakcyjnych filmów promocyjnych prezentujących instalacje OZE.
 • Loty dronów umożliwiają ujęcia z nietypowych perspektyw, co sprawia, że filmy promocyjne są bardziej przyciągające dla potencjalnych klientów.
 • Takie filmy mogą być wykorzystane do prezentacji dotychczasowych realizacji, budując zaufanie i przyciągając nowych klientów.

Mapowanie powierzchni dachów i tworzenie modeli 3D

Nie musisz wchodzić na dach aby wykonać analizy ile paneli możesz zainstalować u swojego klienta. Zwiększ swoje bezpieczeństwo, ograniczasz czas i koszty związane z wyceną i przygotowaniem oferty. Wykorzystaj drony do tworzenia w pełni mierzalnych modeli 3D. Nauczymy Cię jak w 15 minut zebrać dane potrzebne do wykonania modelu, a następnie przetworzyć je do gotowego mierzalnego produktu. 

Na szkoleniu związanym z tworzeniem modeli 3D nauczysz się wykorzystywać drony konsumenckie oraz przemysłowe do zbierania danych i przetwarzania ich w celu wykonania w pełni mierzalnego modelu 3D dowolnego obiektu. Dron, którym wykonujesz filmy i zdjęcia z realizacji również się do tego nadaje. Nauczymy się podstaw fotogrametrii, pokażemy jak poprawnie wykonać lot i wykonać odpowiednie zdjęcia aby móc wykorzystać je w oprogramowaniu do tworzenia modeli 3D. Na szkoleniu nauczysz się obsługiwać oprogramowanie wykorzystywane do modelowania oraz wykonasz samodzielnie pomiar powierzchni dachu.

Czego nauczysz się na szkoleniu?

Jakim dronem można wykonać model 3D?

Jak zebrać dane do modelu 3D w 15 minut?

Jaki obsługiwać program do tworzenia modeli 3D?

Jak wykonywać pomiary na modelu 3D?

Ile kosztuje modelowanie 3D z drona?

Jak NIE wykonywać modeli 3D?

Inspekcja termowizyjna

Wykorzystaj drona z kamerą termowizyjną do przeprowadzania szybkich i skutecznych inspekcji termowizyjnych swoich instalacji fotowoltaicznych. Na szkoleniu poznasz teorię związaną z termowizją i najważniejsze jej zagadnienia. Omówimy normy, które mówią o wykonywaniu inspekcji termowizyjnych paneli fotowoltaicznych dronem, poznasz rodzaje inspekcji oraz jak odpowiednio przygotować się  i wykonać nalot dronem nad panelami.

Szkolenie dostępne jest dla dwóch grup firm instalatorskich:

 • Firmy instalujące małe instalacje (do ok. 200-300kWp)
 • Firmy instalujące farmy fotowoltaiczne ( < 1MW)

Szkolenia te różnią się częścią praktyczną związaną z procesem wykonywania inspekcji na małych i dużych obiektach. Szkolenie z zakresu inspekcji farm fotowoltaicznych zawiera w sobie również informacje na temat małych instalacji.

Czego nauczysz się na szkoleniu?

Jakim dronem można wykonać inspekcję?

Jak zrobić inspekcję 1MW w 20 minut?

Jaki obsługiwać program do analizy zdjęć termowizyjnych?

Jakie są wymagania do przeprowadzenia inspekcji?

Jak raportować wykonane inspekcje termowizyjne?

Jak NIE wykonywać inspekcji termowizyjnych?

Dokumentacja poinstalacyjna i filmy promocyjne

Szkolenie 2w1 - dokumentuj realizacje i twórz ładne filmy promocyjne z drona. Konsumencki dron za kilka tysięcy złotych to idealne narzędzie do tego typu zadań. Dzięki niemu zarówno udokumentujesz wykonane instalacje jak również nagrasz filmy z drona i szybko opublikujesz je w formie wideo reklamy. Nauczymy Cię jak wykonać poprawne, dynamiczne ujęcia, a następnie szybko zmontować film. Poznasz jak wykonać zdjęcia z powietrza aby Twoja firma mogła profesjonalnie zareklamować się nimi w sieci.  się w sieci.

Czego nauczysz się na szkoleniu?

Jakim dronem można wykonać dokumentację i filmy?

Jak dokumntować postępy prac?

Jaki wykonać "ładne" zdjęcia i filmy z drona?

Jaki szybko zmontować filmy z prac?

Jakie programy wykorzystywane są w montażu?

Jak NIE wykonywać zdjęć i filmów z drona?

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń i omów się na szkolenie.

KP DRONE świadczy usługi dronami w zakresie inspekcji instalacji fotowoltaicznych oraz oferuje oprogramowanie do raportowania i analiz wykonywanych inspekcji termowizyjnych na farmach fotowoltaicznych. Szkolimy przyszłym pilotów w zakresie inspekcji termowizyjnych przy użyciu dronów.

Copyright © 2023 KP DRONE

Designed by KP DRONE