KP Drone Inspekcje termowizyjne 2

Inspekcje termowizyjne farm fotowoltaicznych

Monitoring fotowoltaiki dronem z termowizją jest skuteczną metodą aby utrzymać instalację w odpowiednim stanie technicznym i zminimalizować ryzyko uszkodzeń i utraty zysków z inwestycji. Zleć nam inspekcję aby poznać stan techniczny swojej instalacji.

Dlaczego my?

Drony z termowizją to nasza specjalizacja

Od 2017 roku profesjonalnie zajmujemy się dronami oraz ich wykorzystaniem. Pierwsze inspekcje wykonywaliśmy kamerami FLIR XT w 2019 roku i od tamtego czasu wykonaliśmy dziesiątki inspekcji stale doskonaląc techniki nalotu jak i własne umiejętności. W 2021 roku rozpoczęliśmy projekt związany ze stworzeniem własnego oprogramowania służącego do wykrywania usterek na panelach fotowoltaicznych na zdjęciach termowizyjnych. Dziś wykorzystujemy zupełnie inne modele dronów niż 5 lat temu, świadczymy usługi związane z inspekcjami, szkolimy przyszłych pilotów oraz dostarczamy oprogramowanie do raportowania inspekcji dla zewnętrznych firm.

Najwyższe doświadczenie

Wieloletnie doświadczenie w branży pozwala nam na wykonywanie usług na najwyższym poziomie oraz szkolenie innych pilotów.

Profesjonalna kadra

Wszyscy nasi piloci wykonują naloty według opracowanej przez nas metodyce oraz posiadają odpowiednie kwalifikacji do wykonywania inspekcji dronami.

Wysoka wydajność

Wiemy jak skutecznie oraz szybko wykonać inspekcje nawet na dużych instalacjach tak aby otrzymać rzetelne informacje.

Wydajne inspekcje z dokładnym raportem

Współpraca w 3 prostych krokach

Zapraszamy do kontaktu w celu otrzymania bezpłatnej wyceny usługi inspekcji

 

1. Omówienie wymagań

Podczas pierwszego kontaktu omówimy Państwa potrzeby,  nasze możliwości oraz możliwe terminy na inspekcję. Wycena naszych usług zawsze jest darmowa.

2. Wykonanie inspekcji dronem

Nasi piloci wykonają nalot dronem nad farmą fotowoltaiczną z uwzględnieniem stref powietrznych oraz warunków atmosferycznych.

3. Generowanie raportu z inspekcji

Do raportowania używamy własnego oprogramowania. Nasi klienci otrzymują gotowy raport online, w PDF wraz ze wskazaniem usterek.

Cennik usług inspekcji termowizyjnych dronem

Inspekcje termowizyjne dronem - cennik

Przedstawiamy przykładowy cennik za wykonanie inspekcji termowizyjnej dronem instalacji fotowoltaicznej. Wszystkie nasze inspekcje kończą się wykonaniem raportu. Po wykonanych pracach otrzymacie Państwo gotowy raport wraz ze wskazaniem usterki oraz jej położeniem.
Szacunkowe wyceny nie zawierają kosztów logistycznych.

Mała instalacja ok. 200 kWp

Badanie instalacji o mocy do 200kWp wraz z raportem

790 netto

Jednorazowa inspekcja 1 MWp

Inspekcja termowizyjna z drona farmy o mocy ok. 1MWp z raportem

3900 Netto

KP Drone Service Enterprise

Zamów kompleksową usługę opieki nad swoją farmą.

1600 netto

Wykonujemy Inspekcje na terenie całego kraju

Zapraszamy do kontaktu w celu otrzymania bezpłatnej wyceny usługi inspekcji oraz darmowego przykładu raportu.

Pracujemy 7 dni w tygodniu, w słoneczne dni latamy na terenie całego kraju.

Dlaczego wykonanie inspekcji termowizyjnych dronem na farmach fotowoltaicznych jest ważne?

 

Wykonane dronem inspekcje termowizyjne instalacji fotowoltaicznych przyciągają uwagę coraz większą ilość właścicieli zarówno wielkopowierzchniowych farm fotowoltaicznych jak i mniejszych instalacji. Nic w tym dziwnego, badanie przy użyciu kamer termowizyjnych zamontowanych w dronie to skuteczny i wydajny sposób na otrzymanie pewnej informacji na temat kondycji całej instalacji. Wykorzystując autorskie oprogramowanie do analityki i raportowania jesteśmy w stanie wykonywać inspekcje dużo wydajniej niż konkurencyjne firmy. Monitoring fotowoltaiki dronem z termowizją jest skuteczną metodą aby otrzymać instalację w odpowiednim stanie technicznym i zminimalizować ryzyko uszkodzeń i utraty zysków z inwestycji.

Inspekcja termowizyjna farm fotowoltaicznych dronem ma kilka istotnych zalet, w porównaniu do tradycyjnych metod przeprowadzania takich inspekcji:

  1. Szybkość i wydajność: Drony są w stanie skanować obszar farm fotowoltaicznych w szybszym tempie niż inspektorzy wykonujący inspekcję na ziemi. Dzięki temu można szybciej i bardziej wydajnie wykrywać problemy w panelach fotowoltaicznych.

  2. Zwiększenie dokładności: Drony z termowizją pozwalają na dokładniejsze wykrywanie problemów w panelach fotowoltaicznych, dzięki czemu można szybciej naprawić usterki i uniknąć większych strat.

  3. Skalowalność: Drony są w stanie skanować farmy fotowoltaiczne o różnych rozmiarach, dzięki czemu można wykrywać problemy na większej skali i w krótszym czasie.

  4. Bezpieczeństwo: Inspekcje wykonywane dronami są bezpieczniejsze niż te wykonywane przez ludzi na ziemi. Nie ma potrzeby korzystania z podnośnika koszowego, co zmniejsza ryzyko wypadków.

  5. Oszczędność czasu i kosztów: Inspekcje dronowe są bardziej opłacalne niż tradycyjne metody, ponieważ skracają czas potrzebny na wykonanie inspekcji i minimalizują koszty związane z zatrudnieniem pracowników oraz zakupem sprzętu.

  6. Wizualizacja danych: Drony z termowizją umożliwiają generowanie szczegółowych raportów i wizualizacji danych z inspekcji, co ułatwia analizę i podejmowanie decyzji dotyczących utrzymania i naprawy paneli fotowoltaicznych.

Raport z wykonanej inspekcji termowizyjnej

To co zdecydowanie wyróżnia naszą firmę na tle innych to fakt, że po każdej inspekcji nasi klienci otrzymują gotowy, profesjonalnie przygotowany raport z wykonanej inspekcji termowizyjnej zawierającej komplet informacji na temat przeprowadzonego badania.

Każde wykryte przez nas uszkodzenie jest opisane i katalogowane, a następnie przedstawione w przystępnej graficznej formie wraz z dokładnym wskazaniem lokalizacji wykrytych anomalii.

W najbardziej rozbudowanej wersji raportu jesteśmy w stanie nanieść wykryte uszkodzenia na wykonany ortofotoobraz całej instalacji.

Raport wykonywany jest przy użyciu własnego oprogramowanie do wykrywania usterek oraz potwierdzany przez pracownika specjalizującego się w termowizji.

Raport z inspekcji termowizyjnej farmy fotowoltaicznej generowany jest w przeciągu kilkunastu godzin od zakończenia lotów i może być dostępny nawet w 24h po zakończonej pracy pilota.

Nasze drony do inspekcji farm fotowoltaicznych

Podczas wykonywania inspekcji termowizyjnych farm fotowoltaicznych korzystamy z najlepszych dronów dostępnych na rynku, które wyposażone są w kamery termowizyjne o najwyższej rozdzielczości 640×512 pikseli. Inspekcje wykonujemy dronem DJI Matrice 30T oraz DJI Mavic 2 Enterprise Advanced. Oba statki powietrzne pozwalają na wykonywanie skutecznych nalotów i wykonywanie zarówno zdjęć jak i filmów termowizyjnych praktycznie przez cały dzień. Dokładność  zbieranych danych zapewnia łączność RTK w obu modelach dronów.

KP DRONE świadczy usługi dronami w zakresie inspekcji instalacji fotowoltaicznych oraz oferuje oprogramowanie do raportowania i analiz wykonywanych inspekcji termowizyjnych na farmach fotowoltaicznych. Szkolimy przyszłym pilotów w zakresie inspekcji termowizyjnych przy użyciu dronów.

Copyright © 2023 KP DRONE

Designed by KP DRONE