KP Drone Szkolenia 2

Szkolenie termowizja z drona

Termowizja z drona - szkolenie

Szkolenie „Termowizja z drona- KP DRONE” to oferta naszej firmy na zdobycie nowych umiejętności oraz doskonały sposób na rozwinięcie działalności w kierunku inspekcji z powietrza.

Jest to unikatowe na rynku szkolenie, ponieważ oprócz części teoretycznej zawiera ćwiczenia na farmie fotowoltaicznej pod okiem instruktora.

Część teoretyczna może odbywać się online, część praktyczna to wizyta na wybranej farmie lub mniejszej instalacji i samodzielne wykonanie inspekcji według potrzeb klienta.

Szkolenie specjalistyczne "Drony termowizyjne"

Inspekcje termowizyjne dronem - cennik

Po naszym szkoleniu nauczysz się wykorzystywać drony z termowizją do wykonywania inspekcji instalacji fotowoltaicznych w tym wielkopowierzchniowych farm. Szkolenie trwa jeden dzień (ok. 8h) i zawiera część teoretyczną oraz praktyczną. Szkolimy na własnych dronach oraz dostępnych dla nas małych instalacjach oraz wybranej farmie fotowoltaicznej.

Szkolenie termowizja z drona

Inspekcje paneli fotowoltaicznych

2800 zł netto

Czego nauczysz się na szkoleniu?

Na naszym szkoleniu przekażemy Ci najbardziej wartościową wiedzę, którą sami zdobywaliśmy przez ostatnie lata. Nie będziemy zanudzać Cię specyfikacją techniczną paneli i budową drona. Z nami nauczysz się poprawnie, szybko i skutecznie wykonywać naloty dronem nad instalacjami fotowoltaicznymi oraz generować profesjonalne raporty do klientów.

Na szkoleniu dowiesz się między innymi jak:

Jakim sprzętem wykonuje się inspekcje

Jak interpretować obrazy termowizyjne

Jak poprawnie wykonać inspekcję

Jak wykonać inspekcję farmy 1MW w 20 minut

Jak wykonać raport z inspekcji

Jak NIE wykonywać inspekcji dronem

Najczęstsze pytania

NIE. Szkolenie odbywa się na naszych dronach z termowizją: DJI Matrice 30T i Mavic 2 Enterprise Advanced.

Zobacz jakiego rodzaju usterki będziesz w stanie wykrywać po szkoleniu:

Usterki na panelach

Po szkoleniu nauczysz się rozpoznawać, katalogować oraz wskazywać najczęściej pojawiające się usterki na panelach.

HOT SPOTY

Najczęściej występujące uszkodzenie panelu

DIODA BOCZNIKUJĄCA

Automatycznie uruchamiana dioda, która ogranicza produkcję

ZACIENIENIE

Postępujący cień stale uszkadza panele i ogranicza produkcję

FIZYCZNE USZKODZENIA

Pęknięcia, uszkodzenia powłoki.

WYŁACZONE PANELE

Duża usterka wymagająca interwencji technika

Wykonywanie raportu z wykonanej inspekcji termowizyjnej

W trakcie szkolenia nauczysz się analizować zebrane dane oraz tworzyć raporty zarówno z małych instalacji w oprogramowaniu DJI Thermal Studio jak i tworzyć własne raporty z dużych instalacji. 

Poznasz sposoby raportowania, które pozwolą Ci szybko przedstawić klientowi wynik swoich prac.

Wykonywanie inspekcji farm fotowoltaicznych jest ważne z kilku powodów:

  1. Wykrywanie problemów technicznych: Inspekcje pozwalają na wykrycie potencjalnych problemów związanych z panelemi słonecznymi, konstrukcjami, inwerterami czy innymi elementami instalacji fotowoltaicznej. Dzięki temu można przeprowadzić niezbędne naprawy i utrzymać farmę w dobrym stanie technicznym, co przekłada się na wydajność systemu i długoterminową opłacalność inwestycji.

  2. Zapewnienie bezpieczeństwa: Inspekcje farm fotowoltaicznych pomagają w identyfikacji potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa pracowników, którzy muszą pracować na terenie farmy. W ten sposób można podjąć odpowiednie środki ostrożności i zminimalizować ryzyko wypadków.

  3. Optymalizacja wydajności: Regularne inspekcje pozwalają na identyfikację czynników wpływających na wydajność farmy, takich jak przepalanie paneli słonecznych, zacienienie czy brak czyszczenia paneli. Dzięki temu można podjąć działania, które zwiększą wydajność i efektywność systemu.

  4. Zapewnienie długiej żywotności systemu: Regularna inspekcja farm fotowoltaicznych jest kluczowa dla zapewnienia długiej żywotności systemu. Dzięki temu można uniknąć potencjalnych problemów, które mogą prowadzić do przedwczesnego zużycia i awarii systemu.

Podsumowując, wykonywanie regularnych inspekcji farm fotowoltaicznych jest ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa, optymalizacji wydajności i długiej żywotności systemu. Dzięki temu można zminimalizować koszty eksploatacji i zwiększyć opłacalność inwestycji.

Wyślij wiadomość przez formularz kontaktowy aby zapisać się na szkolenie.

Najbliższy termin szkolenia:

1 dzień – 10-12.05.2024 ( W zależności od pogody)

KP DRONE świadczy usługi dronami w zakresie inspekcji instalacji fotowoltaicznych oraz oferuje oprogramowanie do raportowania i analiz wykonywanych inspekcji termowizyjnych na farmach fotowoltaicznych. Szkolimy przyszłym pilotów w zakresie inspekcji termowizyjnych przy użyciu dronów.

Copyright © 2023 KP DRONE

Designed by KP DRONE