KP Drone Program KP DRONE

Oprogramowanie KP DRONE

Zarządzanie inspekcjami

Dodaj i zaplanuj inspekcję, wgraj zdjęcia i wygodnie przeglądaj na podkładzie z farmy fotowoltaicznej. Możesz ręcznie dodawać adnotację i przesyłać raporty dla swoich klientów.

Analityka AI

Wykorzystując moduł AI, możesz "zlecić" programowi automatyczne wykrycie usterek na wykonanych zdjęciach termowizyjnych. Po prostu wrzuć zdjęcia, kliknij generuj i poczekaj na wyniki.

Raportowanie

Program pozwala na generowanie raportów zawierających własnoręcznie dodane adnotacje oraz automatycznie wskazane usterki. Udziel dostępu do inspekcji swojemu klientowi online.

Poniżej znajduje się skrócony opis programu.

Skontaktuj się z nami aby umówić się na darmową prezentację online.

Logowanie kp drone

Korzystanie z portalu odbywa się przez dedykowaną stronę internetową na której umieszczone zostało oprogramowanie. Dostęp możliwy jest po uzyskaniu i ustanowieniu loginu oraz hasła. Po zalogowaniu dostępne są wszystkie funkcje portalu w zależności od wykupionego pakietu (Entry/Basic).

W głównym widoku dostępna jest mapa oraz lista dodanych przez nas farm, które dodaliśmy. Nawigacja i przeglądanie może odbywać się zarówno z menu widocznym po lewej stronie jak również poruszając się po widocznych ikonach oznaczonych żółtym okręgiem na mapie. Pod mapą znajduje się dodatkowa lista z dodanymi inspekcjami co ułatwia dostęp do zdjęć i analiz.

Portal posiada moduł planowania. Podczas etapu przygotowania się do wykonania inspekcji, uzupełniamy nazwę farmy, imię oraz nazwisko osoby odpowiedzialnej lub pilota oraz model drona, którym będzie odbywać się inspekcja. W zależności od wyboru, program podpowiada parametry dotyczące lotu i zbierania zdjęć aby móc poprawnie wykonać później analizę. Różni piloci, mogą w różnych datach wykonywać naloty uzyskując przy tym podobne rezultaty.

Po wykonaniu nalotu oraz wgraniu zdjęć możliwe jest ich łatwe przeglądanie. Zdjęcia są katalogowane oraz umieszczane na mapie korzystając z ich geotagów. Do każdej farmy możliwe jest wgranie zdjęć RGB (światła dziennego) i termowizyjnych. Przeglądanie zdjęć możliwe jest zarówno klikając w każde zdjęcie lub w każdy kolejny punkt zdjęcia na mapie.

W przypadku korzystania z programu w wersji wykorzystującej moduł analizy, na dodanej przez nas farmie pojawi się siatka całej farmy. To na niej pojawią się wykryte uszkodzenia. Dodatkowo na mapie po prawej stronie cały czas widoczne są zdjęcia wraz z ich lokalizacją.

Zlecając programowi analizę zdjęć, po jej zakończeniu (ok. 12-20h w zależności od wielkości instalacji) na siatce reprezentującej panele pojawia się panele w różnych kolorach – w zależności od rodzaju wykrytej usterki. Program pozwala na wykrywanie i katalogowanie takich usterek jak: hot-spoty, uruchomione diody bocznikujące, fizycznie uszkodzone panele czy brakujące panele.

Przegladanie farmy termowizja 5 — kopia

Każda wykryta przez program anomalia zostaje zaznaczona na zdjęciu termowizyjnym oraz naniesiona na mapie. Oprócz tego, dostępna jest opcja dodawania własnych komentarzy do wskazań programu, które następnie eksportowane są do raportu.

Cennik Oprogramowania

Oprogramowanie do zarządzania i analizy

Nasze oprogramowanie dostępne jest w ramach dostępu online w kilku wariantach. Najtańszy pakiet - Entry, umożliwia zarządzanie online wykonanymi inspekcjami. Wersja Basic zawiera moduł wykrywania usterek oraz automatycznego raportowania. Wersja Pro to wersja wdrożeniowa offline dla firm.

Entry

Zarządzanie inspekcjami w formie portalu online

600 netto / miesiąc

Basic

Zarządzanie inspekcjami w formie portalu online + Moduł Analiza AI

1800 netto / jednorazowo

Pro

Wdrożenie oprogramowania do wersji offline dla firm z branży PV.

Wycena indywidualna

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać przykładowy raport z inspekcji farmy fotowoltaicznej.

W KP DRONE świadczymy usługi dronami w zakresie inspekcji instalacji fotowoltaicznych oraz oferujemy oprogramowanie do raportowania i analiz wykonywanych inspekcji termowizyjnych na farmach fotowoltaicznych. Szkolimy przyszłym pilotów w zakresie inspekcji termowizyjnych przy użyciu dronów. Działamy na terenie całego kraju.

Copyright © 2023 KP DRONE

Designed by KP DRONE